win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 3 από σύνολο 3

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #2
    Μηχανικός
    Πολ. Μηχανικός, EUR ING, M.Sc.
    Το Αβατάριο του μέλους Pappos
    Εγγραφή
    03.01.2010
    Αναρτ.
    403
    Εύσημα

    έδωσε
    27
    έλαβε
    63
    Αρχεία

    Λήψεις
    28
    Ανέβασε
    12

    Προεπιλογή

    Το ξέρω ότι υπάρχουν. Αλλά δεν γνωρίζουν το αντικείμενο οι Έλληνες Μηχανικοί. Δεν είναι το θέμα η σύγκριση σιδηροδρομικής με το εξωτερικό (κάτι τέτοιο φαντάζει αστείο). Το θέμα είναι γιατί είναι πίσω η Ελλάδα στους σιδηροδρόμους.

    Από την μία η πίεση των ΚΤΕΛ και από την άλλη η έλλειψη καινούργιας στρατηγικής. Εννοείται ότι η διοίκηση του ΟΣΕ πρέπει να αλλάξει.

    Με το παραπάνω post αποδεικνύεται περίτρανα το μπαχαλο του ΟΣΕ, εσκεμμένα ή όχι, αλλά πρέπει να ληφθούν μέτρα και να γίνει η χάραξη από την αρχή. Δεν με ενδιαφέρει ποιος κάνει πόλεμο στον ΟΣΕ. Με ενδιαφέρει να έχω στην χώρα μου μια σιδηροδρομική γραμμή ευρωπαϊκών προδιαγραφών εν έτη 2010 και όχι να ταξιδεύω με μαζούτ.

    κόκκινες αυτοκινητάμαξες
    Είναι της πρώην Αν. Γερμανίας του 1972.
    Για μεγαλύτερες ταχύτητες είναι απαραίτητη η ηλεκτροδότηση.
    Και όχι μόνο. Πρέπει να χαραχτεί καινούργια γραμμή γιατί οι παλιές δεν μπορούν να πιάσουν μεγάλες ταχύτητες.
    Φτιάξανε την υποδομή και διαπιστώσαν εκ των υστέρων ότι οι πυλώνες με το ρεύμα θα έπρεπε να είναι ψηλότεροι!!!!Αυτό το λάθος ,κατά την άποψη μου, είναι εσκεμμένο για να μην παρουσιάσει ποτέ κέρδη ο Ο.Σ.Ε. και να πουληθεί σε τμήματα.
    Ποινική δίωξη στους υπεύθυνους.

    Και τέλος τόσοι καλοί μηχανικοί προοδευτικοί είμαστε εδώ μέσα. Θέλω να ακούσω τρόπους αντιμετώπισης. Υποτίθεται είμαστε το νέο αίμα και θέλουμε βελτιώσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη kasvan : 26.01.2010 στις 09:00 Αιτία: μεταφορά - μορφοποίηση

Παρόμοια θέματα

  1. Περιμετρικές τοιχοποιίες, σενάζ και τρόποι εξασφάλισης έναντι ανατροπής
    Από το μέλος sundance στη θεματική κατηγορία Οικοδομική
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταία Ανάρτηση: 25.06.2014, 11:26
  2. Συνοπτικός οδηγός ελληνικών εργοληπτικών τεχνικών εταιρειών
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Εύρεση εργασίας - Επιδοτούμενα προγράμματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 20.09.2011, 08:41
  3. Σεμινάριο: Πρακτικοί τρόποι επισκευών-ενισχύσεων κτηρίων από Ο/Σ-ΙΙ, Βόλος, 02.11.2009 - υλοποιήθηκε
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Επιμόρφωση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.10.2009, 16:40
  4. Σεμινάριο: Πρακτικοί τρόποι επισκευών-ενισχύσεων κτηρίων από Ο/Σ-ΙΙ, Θεσσαλονίκη, 03.11.2009 - υλοποιήθηκε
    Από το μέλος Xάρης στη θεματική κατηγορία Επιμόρφωση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 19.10.2009, 16:36

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •